BalticLSC

Projekti nimi ja lühikirjeldus:

BalticLSC projekti raames uurime ja arendame ligipääsuvõimalusi suurandmete arvutamise teenusele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele Läänemere regioonis.

Eesmärgid:

PRACE raporti põhjal kaotab EL aastas 2-3% SKP-st, sest ei kasuta piisaval määral suurandmete arvutusvõimalusi ettevõtluse arendamisel. Läänemere regioonis on seis veel kehvem.Seetõttu on projekti eesmärk suurendada märkimisväärselt suutlikkust luua uusi, innovaatilisi, andme- ja arvutusmahukaid tooteid ja teenuseid, mida pakub suur hulk väiksemaid osalejaid piirkonnas.

Tegevused:

Käesoleva projekti raames uurime ettevõtjate vajadusi, pakkume võimalusi mõttevahetuseks ja uute teadmiste omandamiseks suurandmete arvutamise vallas. Lisaks suhtleme aktiivselt ka suurandmete arvutamise teenusepakkujatega ning käivitame piloot-platvormi vastavate teenuste arendamiseks erinevatele kasutajatele.

Projektipartnerid: Projektis juhtpartneriks on Varssavi ülikool, kellele pakuvad tuge ülikoolid, teaduspargid ja muud ettevõtluskeskused Lätist, Rootsist, Saksamaalt, Taanist, Soomest, Eestist ja Leedust.

Programm, mille raames seda läbi viiakse: Projekti läbiviimist toetab Interreg Läänemere programm.

Projekti number: #R075

Projekti läbi viimise aeg: Projekti kestus on 30 kuud, 01.01.2019-30.06.2021

Projekti eelarve: Projekti eelarve on 2,4 MEUR, millest Euroopa Liidu toetus on 1,8 MEUR. Tartu Teaduspargi eelarve projektis on 215600 EUR, millest EL toetus on 85%.

Projekti koduleht: https://www.balticlsc.eu

 

Kontaktisik:

Henri Hanson
projektijuht
mobiil:+372 5309 7706
e-mail: henri@teaduspark.ee

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com