Projekti nimi ja lühikirjeldus: EmpInno projekti
S3-Empowering for Innovation and Growth in Medium-Sized Cities and Regions http://empinno.eu/ sisu on nutika spetsialiseerumise strateegiate (nt Lõuna-Eesti Nutika Spetsialiseerumise Strateegia) edasi arendamine ning ettevõtlusega tihedam sidumine.
Projekti eesmärgiks on innovatsiooni edendamine nutika spetsialiseerumise valdkondade ja strateegiate kontekstis ning võimaluste leidmine, kuidas nutika spetsialiseerumise strateegiad tuua ettevõtetele lähemale ning ettevõtlusega tihedam sidumine. Samuti ettevõtjate kaasamine valdkondlikele suurüritustele Euroopas. B2B ürituste korraldamine. Koolituste ja seminaride korraldus.
Tegevused ettevõtjate heaks: ettevõtjate kaasamine valdkondlikule messile. B2B ürituste korraldamine. Ettevõtetele suunatud spetsiifiliste koolituste korraldamine.
EmpInno projekti tegevused: Hollandi elamuturu seminar SPARK Demos, metallikoolitus tootmisinseneridele SPARK Demos, juustuseminar koostöös Mahepõllumajanduse Sihtasutusega Nopri Talumeiereis, ettevõtted osalema CeBiT messile. Lõuna-Eesti regiooni ja siinsete organisatsioonide ning ettevõtete tutvustamine partneritele. Ideede teisipäeva ürituse korraldamine.
Projekti raames tutvustame ning turundame:
– Tartu ja Lõuna-Eesti tegemisi antud valdkonnas;
– toimivaid koostöövõrgustikke;
– edukaid biotehnoloogia, IT, puidu, metalli ettevõtteid.
Info Läänemere regiooni nutika spetsialiseerumise strateegiatest, tegevustest ning plaanidest on leitav EmpInno projekti koduleheküljelt http://empinno.eu/documents sh
1 – About the project
2 – Information on the RIS3 of Partner Regions
3 – Organisational Coaching Tools
4 – Synergy and Empowerment Concepts
5 – Good Practices of regional innovation policy instruments
6 – Discussion results on general topics related to the RIS3
7 – Recommendations for Innovation Intermediaries and Strategy Owners
Projektipartnerid: juhtpartner on Rostock Business and Technology Development GmbH, Saksamaa. Projektiparntereid on Taanist (2), Eestist (2), Soomest (3), Saksamaalt (1), Lätist (1), Leedust (1), Poolast (3), Rootsist (2).
Programm, mille raames seda läbi viiakse: Interreg Baltic Sea Region Programm 2014-2020
Projekti number: #R028
Projekti läbi viimise aeg: mai 2016 – aprill 2019
Projekti kogueelarve: 2 972 711.42 EUR (sh 85% ERDF kaasfinantseerimine)
Programmi koduleht: https://www.interreg-baltic.eu/home.html
Kontaktisik: Ingrid Hunt, Tartu Teaduspark, ingrid.hunt@teaduspark.ee , tel 51 252 98