Projekti HIADEX peamiseks eesmärgiks on:

tõsta Eesti ja Läti väikese ja keskmise suurusega ettevõtete, kelle tegevus seostub seedekulgla haiguste ennetuse või ravigaekspordivõimekust läbi ühisturundustegevuste ja kompetentside tõstmise.

Projektitegevused on suunatud sihtgrupi ettevõtjate turundustegevuste toetuseks Singapuri ja Malaisia turgudel. Käesolevad turud on valitud põhjusel, et need on heaks “väravaks” laiemalt Kagu-Aasia turgudele sisenemiseks sealse kultuurilise, seadusandliku ja majandusliku keskkonna hoomatavuse läbi.

Projekti vältel:

 • külastatakse ühiste Eesti-Läti ärimissioonide käigus kahte valdkondlikku messi, üht Singapuris ja üht Malaisias;
 • koostatakse turundusmaterjalid messidel eduliseks osalemiseks;
 • hangitakse turuinformatsiooni toidulisandite ja farmaatsiatoodete turusegmentide osas ülaltoodud turgudel;
 • analüüsitakse erinevaid meetodeid kuidas antud turgudele kõige efektiivsemalt siseneda valitud valdkonnas;
 • viiakse läbi sihtturgude teemal töötoad ettevõtjatele andmaks edasi hangitud infot ja kogemusi

Projekti ideaalseks lõpptulemuseks on ühine tooteportfell Eesti ja Läti ettevõtete toodangust, mis omab läbilöögivõimet Singapuri ja Malaisia turgudel.

 

Projekti juhtpartneriks on Tartu Teaduspark.

Partneriteks Lätist on SIA Baltic Consulting, http://www.balticconsulting.com ja Läti Keemia- ning Farmaatsiatööstuse Assotsiatsioon (LAKIFA), http://www.lakifa.lv/en/.

Projekti kestus on 01.05.2017 – 31.10.2018

Projekti HIADEX kogueelarve on 346 010 eurot, millest 294 108,50 eurot tuleb läbi INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi rahastuse.

Lisainfot leiab https://estlat.eu/en/estlat-results/hiadex.html või projekti koordinaatorilt Tartu Teaduspargis Vaido Mikheimilt, vaido.mikheim@teaduspark.ee

See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com