Tallinna Lennujaama delegatsioon Sparkup Tartu Teaduspargis

Sel teisipäeval külastas Sparkup Tartu Teadusparki Tallinna Lennujaama delegatsioon, kes tutvusid uute tehnoloogiatega.

“Sparkup Tartu Teaduspargis tegutsevad mitmed süvatehnoloogiaettevõtted, mis võivad lennundust murrangulist mõjutada. Näiteks uudsed vesinikkütused aitavad lende keskkonnasõbralikumaks muuta või mehitamata õhusõidukid lennuohutust tõsta,“ sõnas Sparkup Tartu Teaduspargi juhatuse liige Pirko Konsa.

 

Meie kaks fookusvaldkonda viiest on kosmosetehnoloogia ja mehitamata lennundus. Kosmost aga enamasti seostatakse rakettide, satelliitide või astronautidega, kuid tegelikult tegeleme palju laiemate tehnoloogiatega. Näiteks ESA BIC Eesti äriinkubaatori inkubant TrackDeep kasutab sateliitandmeid, et tagada kriitilise infrastruktuuri kaitset. Lihtsalt öeldes tuvastavad drooni piloote ja tagavad turvalisust.

Oleme Tartus arendamas ka mehitamata lennunduse kompetentsikeskust ZeroEST. See eluslabor toob kokku kõik osapoooled, et kiiresti uusi tehnoloogiaid katsetada. Tallinna lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe tõi välja, et üheks droonide kasutusjuhuks võib olla lennujaamas päästeolukordades situatsiooni teadlikkuse tõstmine. “Selline lahendus aitaks ära hoida lennujaama asjatut täielikku sulgemist, droonid saavad minutitega kohapeale lennata ja olukorda kaardistada.”

Oma uudseid tehnoloogiaid tutvustasid SKYCORP Technologies ja GaltTec. Mine tea, äkki saame 10 aasta pärast näha ka vesiniku abil lendavaid lennukeid.