10. oktoobril Lõuna-Eesti Toidukonverents 2023

Hea kohalikust toidust hoolija!

Kutsume Sind juba seitsmendat korda toimuvale Lõuna-Eesti toidukonverentsile, mis tänavu toimub 10. oktoobril Elva Kultuurikeskuses, Tartumaal.

Sel aastal on fookusteemaks ”Talust kooli” ehk võtame luubi alla haridusasutuste toiduhankimise kitsaskohad ning otsime üheskoos lahendusi, kuidas saada mahe ja kohalik väiketootjate toiduaine meie haridusasutuste lõunalauale. Ootame kohtuma ja arutlema toidutootjaid ja -kasvatajaid, toitlustajaid, innovaatilisi toiduettevõtjaid, haridusametnikke, kohalike omavalitsuste spetsialiste ja poliitikakujundajad.

Konverentsipäeva avab regionaalminister Madis Kallas. Aruteludes osalevad Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp, maaelukomisjoni esimees Urmas Kruuse ning eksperdid üle kogu Eesti ja Euroopa. Päeva modereerib Urmas Vaino.

Konverentsi päev on jagatud kolme teemaplokki:

1. Milline on välismaa kogemus koostööst ja kohaliku tooraine hankimisest?
2. Miks on vaja eelistada kohalikku ja mahedalt kasvatatud toitu?
3. Mis takistab kohaliku toidu hankimist?

Konverentsipäev lõpeb vastuvõtuga kõikidele soovijatele, kus jätkuvad arutelud koostöises õhkkonnas. Vastuvõtu toitlustajaks on innovaatiline ja ambitsioonikas kodumaine idufirma The Naturist, kes on võtnud südameasjaks vähendada lihatootmisega seotud keskkonnajälge.

Konverentsil osalemine on eelneva registreerimise alusel ning tasuta.

Täpsem info, ajakava, kogu esinejate nimekiri ja registreerimine on leitav SIIT →
Palume end osalema märkida hiljemalt 3. oktoobriks.

Märgi end osalema ka Facebooki sündmusel, kus hakkame lähemalt tutvustama inimesi ja teemasid, mis meid 10. oktoobril ees ootavad.

Konverentsi korralduses löövad kaasa erinevate toiduvõrgustike eestvedajad üle Lõuna-Eesti, sh Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Omavalitsuste LiitTartu Biotehnoloogia Park,  Jõgevamaa Koostöökoda, TÜ TaluturgPõlvamaa ArenduskeskusViljandimaa ArenduskeskusTartu TeadusparkEMÜ Polli Teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskusTartumaa ArendusseltsValgamaa Arenguagentuur,  Võrumaa Talupidajate Liit/ Uma Mekk, MTÜ Seto KüükEesti Maaturismi Assotsiatsioon, MTÜ Sibulatee ja MTÜ Mulgi Väiketootjate Liit.

Konverentsi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi PATEE meetmest, LEADER-meetmest ning Interreg Läänemere piirkonna projektidest „Baltic Municipality’s Food Coalition“ ja KISMET.

Lõuna-Eesti toidukonverents “Talust kooli” on osaks ka Tartumaa toidusündmuste sarjast “Tirin”