AI kompetentsikeskus

Aitame teil tehisintellekti (AI) juurutada!

 1. Aitame läbi mõelda, kus on võimalik ja otstarbekas tehisintellekti rakendada ja millised eeltööd selleks ära tuleb teha.
 2. Projekteerime teie ettevõttele sobivad AI lahendused.
 3. Aitame tehisintellekti lahendusi prototüüpida ja ettevõttes rakendada.
Teenust pakume kõigile Eesti ettevõtetele. Tootmisettevõtetele on teenused täna finantseeritud AIRE keskuse poolt (teile tasuta). Muu valdkonna ettevõtetel omaosalusega, kuid Tartu linnas registreeritud ettevõtted saavad meie teenuste jaoks kasutada Tartu linna digitaliseerimise toetust (aitame teid taotlemisel tasuta).

Tehisintellekti (AI) lahenduste kasutamine ettevõttes aitab tootmist efektiivsemalt ja kiiremalt korraldada, tagada parema kvaliteedikontrolli, võimaldab läbi efektiivsuse ja väiksema praagi vähendada nii omahinda kui toote keskkonnajalajälge.

Koos AI otstarbekuse nõustamisega analüüsime ka AI eeldustehnoloogiate olukorda teie tootmisettevõttes, esmalt kaardistame olemasolevad protsessid ja tarkvaralised lahendused. Nii saame koos aru, kas teie ettevõte on valmis kohe AI tehnoloogiaid kasutama või on mõistlik samaaegselt ellu viia ka muud digitaliseerimist (näiteks erinevate infosüsteemide liidestamine). Seejärel analüüsime AI kasutuskohti, otstarbekust ja rakendatavust.

Kui ettevõttel on juba väga hea ettekujutus AI rakendamisest, siis võime kohe alustada ka AI projektide koostamisega.

 • AI tehnoloogia kasutuskohad
 • AI nõustamise sisu
 • Võimalused AI rakendamiseks

Kõige ilmsemad tehisintellekti rakendamise võimalused tootmisettevõttes on tootmisprotsesside automatiseerimine, ennustav ärianalüütika, tootmise planeerimine, laohaldus ja kvaliteedikontroll. Teisalt võimaldab AI innovatsiooni, luua keerulisemaid tooteid või tootmisprotsesse. Loomulikult on iga ettevõte erinev ja teie ettevõttele võib kasu tuua AI kasutamine hoopis mõnes muus kohas. AI nõustamisteenusega aitame teil aru saada AI kasutamise otstarbekusest ja võimalikest kasutuskohtadest just teie ettevõttes.

Nõustamise tulemusel valmib teie ettevõttele AI ja digitaliseerimise otstarbekuse raport, kus esitame AI otstarbekuse analüüsi nii ärilisest kui tehnilisest aspektist. Meie seniste klientide sõnul on see suurepärane tööriist ettevõtte investeeringute, infosüsteemide ja äriprotsesside planeerimiseks. Kui otsustate mõne ettepaneku ellu viia, on analüüs teile sisendiks tööde alustamisel.

Esmalt pakume ettevõttele üldist AI otstarbekuse analüüsi, mis sisaldab üldpilti, st kõiki ettevõtte äriprotsesse ja tegevusi. Kui tunnete selle alusel täpsemat huvi mõnes konkreetses kohas AI tehnoloogia kasutuselevõtu vastu, siis analüüsime süvitsi konkreetset projekti. Valmiv raport on piisava detailsusega, et selle alusel alustada projekti elluviimist.

Tehisintellekti kasutusele võtmiseks on mitu võimalust. Esmalt võite tellida töö mõnelt ettevõttelt, kasutades sisendina meie koostatud raportit. Teisalt, kui AI projekt on innovaatiline, siis pakume võimalust taotleda prototüüpimise teenust, kus aitame teil leida Eesti ülikoolidest (Tartu Ülikool, Maaülikool või TalTech) parimad teadlased, kes koos teiega prototüübi valmis ehitavad. Toetame projekti valmimist kuni 50 000 euroga.

Võta ühendust

Martin Rebane AI valdkonna juht

E-mail: martin.rebane@teaduspark.ee Tel: +372 5590 8505

Finantseerimine ja hind

Kõiki tootmisettevõtetele suunatud tegevusi finantseerime läbi Eesti Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE. Teenus on väikese ja keskmise suurusega tootmisettevõttele (VKE) tasuta (vähese tähtsusega riigiabi limiidi piirides).  AI nõustamise VTA summa on VKEle 1400 eur, lisandub AIRE digiküpsuse hindamise VTA  600 eur aastas. Digiküpsuse hindamine on kohustuslik AIRE teenus(t)e saamiseks. Kui te ei ole VKE või olete jooksval aastal ära kasutanud kogu riigiabi limiidi, siis saate teenuse eest ka ise maksta.

Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE rahastab Euroopa Liidu Digitaalse Euroopa Programm (European Digital Innovation Hubs ehk EDIH programm), Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (AI & Robotics Estonia – EDIH, projekti number 101083677) ning AIRE partneridsh SA Tartu Teaduspark. 

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com