AIRE klubi #32

Miks on tööstusettevõttel vaja tehisaru abi? Mida saab tehisaru tööstuses ära teha?

Kutsume 21. novembril tootmisettevõtteid AIRE klubiüritusele “Tehisaru tööstuses”.

Saa teada, mida õppis Eesti üks suurim toiduainetööstusettevõte tehisaru võimalustest ja kuidas nad päriselt AI-d on katsetamas. Külas on Nõo Lihatööstuse juht Ragnar Loova, kes räägib ettevõtte tehisaru teekonnast.

Sparkup Tartu Teaduspargi AI valdkonna juht Martin Rebane toob juurde erialase pilgu ning selgitab tehisaru kasutusele võtmise protsessi.

Võrgustumisürituste sarja “AIRE klubi” eesmärgiks on on luua vaba ja vahetu keskkond robootika ja tehisaru valdkonna huvilistele kogemuslugude jagamiseks ning omavaheliseks suhtlemiseks ja võrgustumiseks.

Oodatud on kõik huvilised ning tööstusettevõtete, teadus- ja arendusasutuste, IT- ja elektroonikaettevõtete, erialaliitude, tugiorganisatsioonide ja rahastajate esindajad.

Asukoht: Sparkup Tartu Teaduspark

Riia 181a, Tartu – II korruse suur seminariruum

SÜNDMUSE KAVA

9:30-10:00 – kogunemine

10:00-10:05 – avasõnad ja AIRE tutvustus

10:05-10:35 – AI otstarbekuse nõustamine – kuidas kõik alguse sai. Räägivad Ragnar Loova ja Martin Rebane

10:35-11:05 – Nõo Lihatööstuse ja Tartu Ülikooli demoprojekti “Tootmisliinide kvaliteedikontrolli tehisarusüsteemi valideerimine Nõo Lihatööstuses” tutvustus

11:05-11:20 – Nõustamisest demoprojektini – AIRE võimalused tööstusettevõtetele

11:20-12:00 – Suupisted ja võrgustumine

12:00-13:00 – Teaduspargi ettevõtete külastamine

Nõo Lihatööstuse ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi koostööprojektis katsetatakse uudseid tehisarupõhiseid kvaliteedikontrollisüsteeme, millega saaks paralleelselt lahendada palju erinevaid kvaliteedikontrolliülesandeid. Eduka demoprojekti tulemusena on ettevõttel võimalik ära hoida aastas 10 tonni praaktoodangu teket ning vähendada AI abil kontrollitavate tootmisliinide tööjõukulusid ligikaudu 10% ulatuses.

Teaduspargi ettevõtetest on nii mitmetki AIREst tehisaru nõu saanud. Plaanime külastada kahte ettevõtet – ProtoLab ja BioCC.

Üritus on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 14. novembril, kuna kohtade arv on piiratud! Üritusele registreerimisega annab osaleja nõusoleku, et temast võidakse üritusel pilte teha ja et korraldaja võib üritusel tehtud pilte kasutada nii veebilehtedel, sotsiaalmeedias kui järgmiste ürituste reklaamides.