Eesti süvatehnoloogia iduettevõte GaltTec OÜ kindlustas 1 miljoni euro suuruse rahastuse

Eesti süvatehnoloogia iduettevõte GaltTec OÜ, mis arendab mikrotubulaarseid tahkeoksiidseid kütuseelemente (mSOFC) kaasaskantavate ja võrguväliste energia lahenduste jaoks, on edukalt lõpetanud oma rahastusvooru, kogudes 1 miljon eurot erainvestoritelt ja toetustest. Investeering kiirendab ettevõtte missiooni pakkuda kergekaalulisi, kauakestvaid energiaallikaid droonidele ja IoT-seadmetele, vähendades sõltuvust traditsioonilistest akudest.

Rahastusvooru juhtis 2C Ventures – investeerimisfirma, mis on pühendunud kliimaneutraalse majanduse edendamisele, toetades keskkonnasäästlike tehnoloogiate innovaatoreid. Vooruga liitusid DefCAP OÜ, kaitsevaldkonna investeerimisfond, mida veavad Taavi Veskimägi ja Kuldar Väärsi ning Bitsick OÜ ja ModulEnergy OÜ, tugevdades veelgi GaltTec’i strateegiliste toetajate võrgustikku.

Erakapitali investeeringud on täienduseks avaliku sektori rahastusele Eesti Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusest, Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatorist, Eesti Kaitseministeeriumist, Riigi Tugiteenuste Keskusest ja NATO DIANA kiirendi programmist.

2022. aastal asutatud GaltTec arendab uudseid kütuseelemente, et täita turul kasvavat nõudlust kergekaaluliste, jätkusuutlike ja tõhusate energialahenduste järele. Ettevõtte kütuseelemendid on loodud oluliselt pikendama droonide ja IoT-seadmete tööaega, mistõttu on need revolutsioonilised sektorites, mis sõltuvad pika kasutusajaga kaasaskantavatest energiaallikatest.

„See investeering võimaldab meil kiirendada järgmise põlvkonna kütuseelementide tehnoloogia arendamist, viies meid lähemale kergkaaluliste, kõrge efektiivsusega energiaallikate pakkumisele droonidele ja võrguvälistele seadmetele,“ ütles GaltTec’itegevjuht ja kaasasutaja Glen Kelp.

GaltTec teeb juba koostööd juhtivate droonide tootjatega, sealhulgas Skycorp Technologies’iga, Euroopa esimese vesinikul töötavate droonide tootjaga, demonstreeridesGaltTec’i tehnoloogia vajalikkust reaalsetes rakendustes.

„GaltTec’i kütuseelemendi tehnoloogial on potentsiaal kardinaalselt muuta droonide ja IoT-seadmete energiaga varustamist, pakkudes jätkusuutlikku alternatiivi traditsioonilistele akudele ja fossiilkütusele,“ ütles 2C Ventures’i partner Martin Koppel. „Me usume, et nende innovaatiline lahendus muudab märkimisväärselt mängu rohetehnoloogiate ja energiajulgeoleku valdkonnas ja meil on hea meel toetada GaltTec’i teekonda skaleerimisel ja globaalsetele turgudele laienemisel.“

GaltTec’i kahese kasutuse strateegia muudab ettevõtte arendatava tehnoloogia kriitilisetähtsusega lahenduseks nii tsiviil- kui kaitsevaldkonnas. 2024. aastal sai ettevõttest esimene Eesti iduettevõte, mis liitus NATO DIANA kiirendiprogrammiga, mille eesmärk on toetadasüvatehnoloogia ettevõtteid, mis panustavad rahvusliku julgeoleku ja kaitse valdkonda. Lisaks on GaltTec sõlminud koostöölepingu Eesti Kaitseväega, et testida etanoolipõhiseid kütuseelemente, tugevdades veelgi oma tehnoloogia strateegilist tähtsust.

Tugev era- ja avaliku sektori toetus annab GaltTec’ile hea positsiooni oma tehnoloogia skaleerimiseks, uutele turgudele laienemiseks ja saamaks juhtivaks jätkusuutlike energialahenduste pakkujaks droonide, IoT-seadmete ja muudes valdkondades.

GaltTec on meie Sparkup Inkubaatori alumni, praegune ESA BIC Estonia programmi osaline ja Sparkup linnaku asunik.