Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatoris lõppes teine kandideerimisvoor

Möödunud aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatori (ESA BIC Estonia) teises voorus kandideeris 6 innovaatilist idufirmat, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui ka kosmoses. 22. märtsil toimuv äriideede hindamiskomisjon valib nende seast välja uued inkubatsiooniettevõtted, keda ootab 50 000 euro suurune toetus tootearenduseks ja ligipääs ESA mentoritele ning partnerite teenustele.

Tartu Teaduspargi ja ESA BIC Estonia juhi Andrus Kurvitsa sõnul näitas juba 2017. aastal läbiviidud esimene voor, et Eesti on kosmoseriik ning meil on inimesi ja ettevõtteid, kes arendavad kosmosega seotud innovaatilisi lahendusi. „Arendustoetuse saanud ettevõtetelt ootame suuri tegusid rahvusvahelisel turul. Iga vooruga läheb konkurss tihedamaks, seega soovitame huvilistel juba varakult meiega ühendust võtta,“ täiendas Kurvits.

Tartu Teaduspargi äriarendusteenuste koordinaatori Sven Lilla sõnul võeti esimeses voorus programmi vastu kolm meeskonda. „Liitunud kolmest ettevõttest kaks on Eesti taustaga. Crystalspace tegeleb vaakumis töötava miniatuurse kaamera arendamisega, Spaceit ja Golbriak Space arendavad satelliitide juhtimise ja kommunikatsioonitarkvara,“ selgitas Lilla meeskondade tegevusalasid.

Kolmandasse vooru kandideerimise tähtaeg on 8.11.2018 ning täpsem informatsioon koos vajalike dokumentidega on leitav https://www.esabic.ee/

ESA BIC Eesti – esimene Baltikumis

Kosmose äriinkubaatori eesmärk on luua uusi töökohti ja arendada kohalikku majandust. Inkubatsiooniprogramm aitab edendada kosmosega seotud äriideid, pakkudes neile tehnilist tuge ja ärinõustamist. Aastas toetavad üle Euroopa tegutsevad kosmose äriinkubaatorid enam kui 140 uue ettevõtte tegevust ja kasvu.

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) on esimene omataoline Baltikumis. Tegemist on üleeuroopalise inkubaatorite võrgustikuga, kuhu kuulub 18 kosmose äriinkubaatorit. Inkubaatori eesmärk on viie aasta jooksul aidata 20 Eesti idufirmal jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote või teenuse arendamiseks 50 000 euro suurust stardirahastust koos valdkonnaspetsiifilise mentorlusega.

ESA BIC Eesti juhtpartner on Tartu Teaduspark, kes pakub koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol inkubatsiooniteenust Tallinnas ja Tartus.

ESA BIC Eesti konsortsium koosneb kaheksast partnerist: Tartu Teaduspark, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tartu linn, Tallinna linn, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Observatoorium ja Kredex. Rohkem infot ESA BIC Eesti kohta loe siit.