Hollandi partnerid investeerivad Tartu biotehnoloogiafirmasse 4,5 miljonit eurot

Hollandi ettevõte investeerib Tartus, tegutsevasse ravimiettevõttesse TBD-Biodiscovery 4,5 miljonit eurot, mis on kõigi aegade suurim välisinvesteering Eesti biotehnoloogiaettevõttesse.

2005. aastal Tartu Teaduspargis alustanud ja hetkel Tartu Biotehnoloogia Pargis tegutseva ravimite toimeaineid arendava ja müüva ettevõttega TBD-Biodiscovery liitusid Hollandi partnerid firmast SEAL Investment B.V, kes omandasid Eesti ettevõttes 30 protsendilise osaluse ning investeerivad ettevõttesse paari lähima aasta jooksul 4,5 miljonit eurot.

TBD-Biodiscovery juhatuse esimees Andrus Tasa soovib rõhutada, et „Selline investeering sai võimalikuks ainult tänu pikaajalisele tööle rahvusvahelistel turgudel usalduse tekitamisega oma töö vastu. Kvaliteet, korrektsus ja kompetents on sambad, millele tugineb ettevõtte tänane ja tulevane edu.“

„TBD-Biodiscovery on väga suure potentsiaaliga ettevõte ning usun, et ettevõtte võimekus realiseerida see potentsiaal globaalsel turul märkimisväärseteks majanduslikeks tulemusteks kasvas käesolevaga investeeringu ja partnerluse kaudu oluliselt suuremaks. Tegemist on järgmise Eesti biotehnoloogia edulooga ”  tõi välja Indrek Tammeaid.

Tehingut aitas vahendada ja nõustasid strateegia- ja äriarenduskonsultant Indrek Tammeaid ning advokaadibüroo TGS Baltic.

See, et selline suurinvesteering tehti just Tartu ettevõtte arengusse rõõmustab ka Tartu linnapea Urmas Klaas „Tartu on kaheldamatult Eesti biotehnoloogia keskus ning teaduspõhisel targal ettevõtlusel on ülikoolilinnas suurepärased arenguvõimalused.“

TBD-Biodiscovery eesmärk on hõivata koos uute partneritega märkimisväärne koht Euroopa veterinaaria toimeainete turul. Näiteks võib tuua ravimi toimeainet, mida kasutatakse lemmikloomade reisiebamugavuste vältimiseks. Selle ravimi toimeaine aastane maailmaturu maht on 100 kuni 200 kg. TBD-Biodiscovery on selle toimeaine geneerilises sektoris selge turuliider, hoides enda käes 90% maailmaturust.

Osaühingus TBD-Biodiscovery töötab ligi 40 kõrge kvalifikatsiooniga töötajat, kellest kolmandikul on doktorikraad. 95% ettevõte teenustest ja toodetest eksporditakse. Ekspordi suuremateks sihtriikideks on Holland, Saksamaa, Läti, Iisrael ja Lõuna-Korea.

TBD-Biodiscovery hoolib väga valdkonna jätkusuutlikkusest Eestis ja Tartus. Ettevõte teeb tihedat koostööd Tartu Ülikooliga, andes oma panuse noorte keemikute kasvamisse. Ettevõte pakub üliõpilastele praktikavõimalusi ning on Eesti ja Balti keemiaolümpiaadide sponsoriks.

Lisateave:

Andrus Tasa, TBD-Biodiscovery juhatuse esimees, 50 98637, atasa@biodiscovery.eu
Olga Tšubrik, TBD-Biodiscovery juhatuse liige, 53 311799, otshubrik@biodiscovery.eu