Ideede Teisipäev: Eksport – rasked valikud ja kerged võidud

AEG: 08. september 2020
KELLAAEG: 15:00-18:00
KOHT: veebiseminar ZOOM keskkonnas

Ideede Teisipäev uues kuues – kaasav vebinar, kus moderaatoril ja osalejatel on võimalik esitada küsimusi. Uue hooaja esimesel üritusel kohtume taaskord virtuaalselt ja meil on hea meel, et oma kogemusi tuleb jagama alati särav Helen Anijalg, Roofit.Solar ekspordijuht.

Eesti ettevõte Roofit.solar on välja arendanud ja toodab Tallinnas ehitisintegreeritud päikesepaneele. Maailma mastaabis on ettevõttel ainulaadne tehnoloogia – monokristalsete ränielementidega integreeritud teraskatus näeb välja nagu traditsiooniline metallkatus. Päikesepaneelide nõudlus üha kasvab, sest keskkonnateadlikkuse suurenemine soodustab inimeste huvi taastuvenergia vastu.

Eestlaste innovaatilisele katusematerjalile ennustatakse suurt potentsiaali ka mujal Euroopas, kus teraskatused on hinnatud ja armastatud (Rootsi, Poola, Saksamaa, Austria, Soome, Prantsusmaa, jne). Lisaks on ettevõttel praegu arenduses mitmeid uusi elektrit tootvaid katuseprofiile, mis majaomanikke, arhitekte ja kinnisvara arendajaid rõõmustaks. Roofit.solar lahendus on tehnoloogiliselt nutikas – kokku on liidetud tavapärane vettpidav katusekattematerjal, päikeseelemendid, ühendused ja moodsad materjalid. Kokkuvõttes tänavalt vaadates ei suuda inimsilm eristada tavalist katusematerjali ja elektrit tootvat paneeli. Lähedalt vaadates on päikeseelementide struktuur nähtav.

Roofit.solar arengut on palju aidanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Algusaastate starditoetusega osteti esimese masinad ja eelmisel aastal asuti vallutama eksportturge EASi teenuste toel (Norra väiketoetus, rahvusvahelise eksperdi kaasamine). Roofit.solar on viimase aastaga võitnud 8 erinevat rahvusvahelist innovatsiooni ja energiavaldkonna auhinda. Kõige värskem nendest Swedish Steel Prize 2019 ja nomineerimine Euroopa 2020 Keskkonnaauhinnale.

Ideede teisipäeval räägitakse päikselistest hetkedest ja ka nendest, mil on tunne nagu paduvihm sajaks krae vahele. Ettevõtja elu argipäeva heitlustes ja võitudes.

Üritus on tasuta, vajalik on eelnev registreerimine: https://forms.gle/vNReS65gq96VrN4f6

Osalejatele saadetakse ürituse Zoomi link üritusega samal päeval mõned tunnid enne ürituse algust.

Ideede Teisipäev on valdkondade ülene kohtumisõhtu juhtidele ja spetsialistidele, et jagada omavahel ideid, parimaid kogemusi, töövõtteid ning arutada Eesti ja maailma tööstuse ning majanduse arengute hetkeolukorra ja suundumuste üle. Iga kokkusaamine algab sütitava sõnavõtuga, kus ettevõtjad, ühiskonnategelased, erialaspetsialistid avavad ukse oma maailma. Nad räägivad oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, suurematest ja väiksematest väljakutsetest.

Üritust veab Tartu Teaduspark koostöös Tartu Ärinõuandla ja Tartu linnaga. Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ raames.