11.mail kohtuvad Ideede Teisipäeval nelja valdkonna esindajad, et jagada oma virtuaalmesside kogemusi ja arutleda, kuidas virtuaalsed kontaktid rakendada ettevõtte ekspordivankri ette.
Masinatööstust esindab valdkonna suurimatel messidel osalenud Radius Machining OÜ müügijuht Tanel Uibokand, väikese toiduettevõtte kogemust Euroopast ja Aasiast jagab Magusameistrid ja Wibe Superfoods asutaja Kristel Uibo. Puiduvaldkond on esindatud AS Matek kaudu, kelle kogemust virtuaalsel kontaktide loomisel tuleb jagama müügidirektor Kaarel Väer ja EASi poolt pakutavatest erinevatest virtuaalsete kontaktide loomise võimalustest räägib EASi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse rahvusvahelise müügi teenuse juht Kätrin Aas.
Sündmust modereerib Eesti Masinatööstuse Liidu juht Triin Ploompuu, kellele on hulgaliselt kogemusi nii füüsiliste kui virtuaalsete messidega
Ettekannetele järgneb paneeldiskussioon, kus arutatakse järgmisi teemasid:
- Millised on erinevate virtuaal- ja hübriidmesside kogemused?
- Kuidas luua kontakte virtuaalmessidel?
- Digimess versus B2B online kohtumine – kumb on kasulikum?
- Milline on virtuaalürituste tehniline võimekus ja korraldus, ning kuidas see mõjutab osalemist?
- Millised näevad tulevikus välja „traditsioonilised“ messid?
Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud, üritustele registreerimine on vajalik siin: https://forms.gle/tQc6WXbVG2pWeVM36
Registreerunutele saadetakse link ürituse päeva hommikul.
MASINATÖÖSTUS
Tanel Uibokand on tänaseks töötanud Radiuse Machining OÜ müügiosakonnas neli aastat, viimase aasta müügijuhi ametikohal ning ka hariduselt on Tanel müügiinsener.
Radius Machining OÜ on 2005 aastal loodud kiiresti arenev tööstusettevõte, mis tegeleb metall- ja plastikmaterjalide CNC lõiketöötlusega ning kuulub OEM sektoris tegutsevasse Radius Gruppi.
Radius Machining kogemused ulatuvad seinast-seina, alates sellest, kui erinevad võivad olla messi keskkondade tehnilised võimalused, tugi ning kasutajamugavus kui ka messi osavõtjate/külastajate arv. Tanel on osalenud kõigil valdkonna suurimatel messidel – Elmia, Alihankinta, Hannover – kui ka väiksematel virtuaalsetelkontaktüritustel.
Triin Ploompuu on hiljuti 85. aastapäeva tähistanud Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht.
Triin on juba viimased 10 aastat töötanud tööstusvaldkondades ja neist viimased 6,5 aastat juhtinud Eesti Masinatööstuse Liitu. EML on Eesti suurim töötleva tööstuse erialaliit, kelle liikmeskonnas on 137 erinevat masina- ja metallitööstuse arenguga seotud organisatsiooni. EMLi jaoks prioriteetsed suunad on sektori järelkasv, avalikustamine ja lobby ning äriarendus (sh eksport jne).
PUIDUTÖÖSTUS
Puiduvaldkond esindatud AS Matek kaudu, kelle kogemust virtuaalsel kontaktide loomisel tuleb jagama müügidirektor Kaarel Väer.
AS Matek on Eesti kapitalil põhinev puitkarkass element- ning ruumelementmajade tootja, mis tegutseb juba 33.aastat. Mateki põhitoodeteks on kortermajad, ridaelamud, lasteaiad, koolid. Samuti projekteeritakse, toodetakse ja ehitatakse ka eramaju. Ettevõtte kvaliteedieelise annab inseneride ja arhitektide meeskonnaga tehtav nn rätsepatöö, kus maja valmib eskiisist teostuseni ühes ettevõttes. Matek ekspordib 95% oma toodangust.
TOIDUAINETÖÖSTUS
Kristel Uibo, ettevõtete Magusameistrid ja Wibe Superfoods looja, jagab kogemust virtuaal- ja hübriidmessidel osalemisest – nimelt virtuaalselt toimus maailma üks olulisem mahetoodete mess Biofach 2021, hübriidmessi kogemus pärineb Lõuna-Koreast. Kristel Uibo eesmärk on väärindada seda, mida annavad meie kodumaised mahetalunikud ja puhtad metsad ja pakkuda kohalikke tooteid laia maailma.
WIBE Superfoods kaubamärgi alt turustatakse smuuti- ja väetoitude segusid, Magusameistrid toodab täiesti mahedaid käsitöökomme ja -šokolaade kaubamärgi alt PÄRIS. Kristel on mõlema ettevõttega suunanud pilgu ka välisturgudele, mh Suurbritanniasse, kus PÄRIS käsitöötrühvleid võib peagi leida Londoni viskiklubidest, suur huvi sealsel turul ka WIBE Superfoodide vastu. Ettevõte tegutseb Soome, Rootsi ja Taani klientide võitmiseks ärikingituste osas.
RIIK
Kätrin Aas veab keerulisel ajal eest keerulist valdkonda. Rahvusvahelise müügi jaoks on ka praegu olulisel kohal riigi toetus ja teenusejuhina panustab ta selle valdkonna heaollu igapäevaselt. Millised on parimad võimalused? Kuidas riik saab abiks olla?
Ideede Teisipäev on valdkondade ülene kohtumisõhtu juhtidele ja spetsialistidele, et jagada omavahel ideid, parimaid kogemusi, töövõtteid ning arutada Eesti ja maailma tööstuse ning majanduse arengute hetkeolukorra ja suundumuste üle. Iga kokkusaamine algab sütitava sõnavõtuga, kus ettevõtjad, ühiskonnategelased, erialaspetsialistid avavad ukse oma maailma. Nad räägivad oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, suurematest ja väiksematest väljakutsetest.
Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.