Respiray on Eesti tehnoloogia ettevõte, mis asutati 2020.aasta kevadel, kui maailma tabas COVID-19 pandeemia ja meditsiinitöötajatel oli puudu kaitsevahenditest ja samas oli olemasolevate maskidega väga raske hingata. Respiray missiooniks on vähendada viiruste levikut ja kaitsta inimesi UV tehnoloogial baseeruvate lahendustega.
Õhupuhastiga on lihtne hingata ja rääkida, kuna erinevalt näomaskist, ei blokeeri see suud ega suuümbrust. Respiray kaelaskantav õhupuhasti sobib suurepäraselt inimestele, kel on vaja suhelda ja kelle igapäevatöös on oluline roll näoilmetel ja miimikal.
Respiray asutajad on Indrek Neivelt, Aleksandr Frorip ja Robert Arus. Respiray on teadus- ja arendusettevõtte Ldiamon tütarfirma, millel on üle 15-aastane UV-C rakenduste tootmise kogemus juhtivatele meditsiinifirmadele üle Euroopa. Respiray investorite hulka kuulub emafirma Ldiamon, Skype’i kaasasutaja Jaan Tallinna investeerimisfirma Metaplanet Holdings ja teised erainvestorid. Respiray on kaasanud kokku 1,2 miljonit eurot.
Indrek Neivelt on endine pankur ja ettevõtja. Ta on juhtinud Hansapanka kui ka Peterburi panka (Bank Saint Petersburg). Samuti on Indrek AS Pocopay nõukogu liige ja AS Ldiamoni nõukogu esimees ning Merko Ehitus nõukogu liige, ettevõtte Respiray OÜ tegevjuht.
Ürituste moderaatoriks on Andrus Kurvits, Tartu Teaduspargi juhatuse liige ja ESA BIC Estonia juht. Andrus omab pikaajalist juhtimiskogemust erinevate sektoristest ning on vedanud eest mitmeid innovaatilisi tooteid pakkuvaid iduettevõtteid.
Ettekandele järgneb küsimuste ring, kus saab vastused kõigile põletavatele innovatsiooni, juhtimise, tootearenduse ja elluviimisega seotud küsimustele.
Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: https://forms.gle/jMvMkSNdkcukg6CZA
Ideede Teisipäev on valdkondade ülene kohtumisõhtu juhtidele ja spetsialistidele, et jagada omavahel ideid, parimaid kogemusi, töövõtteid ning arutada Eesti ja maailma tööstuse ning majanduse arengute hetkeolukorra ja suundumuste üle. Iga kokkusaamine algab sütitava sõnavõtuga, kus ettevõtjad, ühiskonnategelased, erialaspetsialistid avavad ukse oma maailma. Nad räägivad oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, suurematest ja väiksematest väljakutsetest.
Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.