Indrek Maripuu – kasvuprogramm “Shi(f)t happens!”

09.04 ja 26.04 2018 a., kell 13:00-17:00
Toimumiskoht: SPARK Demo, Narva mnt. 3, Tartu

Konkurents on meeletu. Valdkonnad muutuvad. Tööjõudu on üha raskem leida. Tuttavad arengud?

Mitu Eesti või Euroopa taksofirmat arvestas viis aastat tagasi oma strateegiat kavandades Uberi või Taxify tulekut? Hotellid Airbnb tulekut? Loomulikult Sa tead vastust – mitte ükski. Ma tean, et tõenäoliselt Sa ei juhi ei hotelli ega taksofirmat. Iva on mujal – me enamasti ei näe ka oma valdkonnas selliseid turgu muutvaid arenguid ette. Need ei paista enne kui nad on käes. Välja arvatud ühel juhul – kui Sa ise oled algataja.

Elu sunnib arenguvõimalusi otsima. Aga kuidas olla ise algataja? Kuidas avastada ärivõimalus, mis aitab luua konkurentsieelise? Klientidele küsimine siinkohal ei aita – klient oskab pakkuda vaid arendusideid, mis lähtuvad tema kogemusest konkureeriva tootega – üldjuhul ta tahab, et lisaksid oma tootele midagi, mida ta Sinu konkurentide juures näinud on. See arusaadavalt edukas tee ei ole. Käesoleval koolitusel keskendume sellele kuidas avastada ja luua võimalusi enne teisi. Sellised võimalusi, mis on ületavad klientide ootuseid, muudavad sektoris siiani valitsenud arusaamasid ning parimal juhul isegi defineerivad ümber konkureerimise alused Sinu valdkonnas.

Programmi eesmärk on toetada ettevõtete äritegevuse laienemist.

Kellele?
See koolitus on suunatud tegutseva ettevõtte võtmeisikutele, kes soovivad kiirelt kasvada. Soovime anda traditsioonilste valdkondade ettevõtetele tööriistad ja töömeetodid, mis on start-up maailmas ennast tõestanud ning aitavad ettevõtetel vaadata oma äri uue pilguga ja näha senisest suuremat kasvupotentsiaali. ‘

Sisu ja ülesehitus
See on hästi kõrge tempoga programm, mis koosneb kahest moodulist ja kuuest sessioonist ning nende vahel tehtavast iseseisvast tööst. Tegemist ei ole koolitusega, kus saad passiivselt kuulata “kas siin midagi huvitavat ka räägitakse”, vaid aktiivse töötoaga, kuhu soovitame tulla koos kolleegiga – sel juhul saate kohapealseid ülesandeid (mis moodustavad ca 2/3 programmi ajast) maksimaalselt kasulikult oma firma jaoks ära kasutada.

I moodul – 09.04 kell 13.00-17.00, SPARK Demo, Narva mnt. 3, Tartu

– Olemasoleva äri mõistmine – ärimudeli lõuend, job to be done, persoona, klienditeekond
– Väliskeskkonna mõistmine – konteksti analüüs
– Olemasoleva ärimudeli hindamine

II moodul – 26.04 kell 13.00-17.00, SPARK Demo, Narva mnt. 3, Tartu

– Uute võimaluste defineerimine – ambitsioonide lõuend, strateegia lõuend
– Ärimudeli muutmine
– Järgmised 5 olulist tegevust muudatuste elluviimiseks

Tulemus
– Igal osalejal on olemas esmane versioon oma uuest ärimudelist ning 9 konkreetset töövahendit sama protsessi kordamiseks tulevikus.

Koolitus on tasuline ning osalejate arv piiratud. SPARK Demo liikmesettevõtetele ja Tartu Teaduspargi asukatele on 2 koolituspäeva hind 49.- EUR (millele lisandub KM). Teistele visionääridele maksumus 69.- EUR (millele lisandub KM). Hind sisaldab toitlustust ja vajalikke koolitusmaterjale.

Registreerimine on avatud!