Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Estonia), mis kuulub maailma suurimasse inkubatsioonivõrgustikku, ootab kuni 7. märtsini 50 000 suurusele arendustoetusele kandideerima juba tegutsevaid ettevõtteid, mille toode või teenus on kosmosega seotud.
Euroopa Kosmoseagentuuril on 20 äriinkubatsiooni keskust, mis aidanud kaasa rohkem kui 700 uue ettevõtte ja paljude uute töökohtade loomisele, pakkudes ettevõtjatele oma toodete või teenuste arendamiseks nii tuge kui ka rahastust. ESA BIC Estonia on oma natuke enam kui ühe aastase tegutsemise jooksul võtnud vastu juba 8 ettevõtet. “Inkubaatoriga liitunud ettevõtted lõid inkubaatori esimese tegutsemisaasta jooksul 23 uut töökohta ning näitavad jõudsat käibekasvu.“ täpsustasESA BIC Estonia juht ja Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits.
Zubax Robotics OÜ and Precision Navigation Systems OÜ (PRNS) liitusid inkubaatoriga käesoleva aasta alguses. Zubax toodab aeronautika ettevõtetele energiatõhusaid mootoreid ja nende kontrollimiseks mõeldud kiipe. PRNS lahendab GPS signaali täpsuse probleemi maapealsete parandamisjaamade võrgustiku abil.
ESA BIC Estonia äriinkubaatoriga on oodatud liituma kuni 5-aastased ettevõtted ning teaduspõhised lahendused, mida on võimalik tootestada.„Baltikumi suurimat ärifestivali sTARTUp Day külastanud Rootsi astronaut Christer Fuglesang rääkis kosmosereiside võimekusest luua teaduslikke avastusi, mis on rakendatavad hiljem ka maa peal. Investorid Stephan Reckie (GEN Space) ja Jose Achache (ALTYN) kutsusid iduettevõtteid ülesse rakendama kosmosetehnoloogiaid ja satelliitide abil kogutavaid andmeid uute kõrge lisandväärtusega toodete ning teenuste arendamiseks.“ ütles Kurvits. „Lisaks rahalisele toetusele ja tugevatele mentoritele pakub Eesti kosmose äriinkubaatori võrgustik võimalust jõuda potentsiaalsete investorite ning klientideni.“
„Kosmose äriinkubaatorinkubaator kõlab väga spetsiifiliselt aga tegelikult võivad sinna kandideerida väga erinevaid tooteid ja teenuseid arendavad ettevõtted. Kutsume üles täna tegutsevaid ettevõtteid leidma enda põhitegevuses seoseid kosmosetehnoloogiatega et tuua enda tooteportfelli lisaväärtust või jõuda uute kasumlike toodeteni.“ selgitas Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško.„Euroopa Kosmoseagentuur pakub palju võimalusi, et ehitada ja tuua turule uusi tooteid, mis on inspireeritud andmetest, teenustest ja materjalidest, mille ESA on välja töötanud. Inkubaatori poolt pakume idee ellu viimiseks 50 000€ suurust arendustoetust ning ekspertide abi täieliku äripotentsiaali teostamiseks.“ lisas Goroško.
ESA BIC Estonia poole pöördudes saab testida oma toote või teenuse kosmose seost ja nõu vajalike kandideerimisdokumentide täitmiseks. Täpsem informatsioon koos vajalike dokumentidega on leitav https://www.esabic.ee/
Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) on esimene omataoline Baltikumis ja selle eesmärk on viie aasta jooksul aidata 20 Eesti startupil jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote või teenuse arendamiseks 50 000 euro suurust stardirahastust koos valdkonnaspetsiifilise mentorlusega.
ESA BIC Eesti juhtpartner on Tartu Teaduspark, kes pakub koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol inkubatsiooniteenust Tallinnas ja Tartus.
ESA BIC Eesti konsortsium koosneb kaheksast partnerist: Tartu Teaduspark, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tartu linn, Tallinna linn, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, TÜ Tartu Observatoorium ja Kredex.
Lisainfo:
Sven Lilla
Äriarendusteenuste koordinaator
Tartu Teaduspark
Telefon: +372 5345 4149
E-mail: sven.lilla@teaduspark.ee