Kosmosega seotud startuppe ootab 50 000 euro suurune toetus

Maailma suurimasse  inkubatsioonivõrgustikku kuuluv Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC) ootab kuni 8. novembrini 50 000 suurusele arendustoetusele kandideerima startuppe, mille toode või teenus on kosmosega seotud.

„Eesti äriinkubaatoriga on tänaseks liitunud juba 6 kõrgtehnololoogilist ja rahvusvahelise ambitsiooniga ettevõtet, mis loovad töökohti ja näitavad käivet. See on suurepärane võrgustik kasvamiseks ja kogemuste jagamiseks“, täpsustas ESA BIC Estonia juht Andrus Kurvits. Lisaks rahalisele toetusele ja võrgustikule pakub Eesti kosmose äriinkubaator ka tehnilist tuge ning ligipääsu suurele hulgale kommertsialiseerimist ootavatele leiutistele.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul oodatakse kandideerima kõiki ettevõtteid, kes kasutavad oma toodetes näiteks uudseid materjale või tehnoloogiat; positsioneerimis või sidelahendusi, mida peamiselt on siiani kasutatud kosmosetehnoloogias. „Tänapäeval kasutavad väga paljud erinevad mobiilirakendused tegelikult navigeerimiseks ja positsioneerimiseks satelliidiinfot, kuid nende rakenduste loojad ei mõtle, et nad teevad kosmose startuppi. Palju on Eestis ka uudsete materjalidega seotud ettevõtteid, mis võiks vabalt kasutada ESA materjaliarenduse potentsiaali. Meie saame just selliseid ja kõiki teisi ühel või teisel moel kosmosega seotud ettevõtteid aidata nii ägedate mentorite kui ka rahalise toetusega,” lisas Goroško.

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) on esimene omataoline Baltikumis ja selle eesmärk on viie aasta jooksul aidata 20 Eesti startupil jõuda rahvusvahelisele turule, pakkudes neile toote või teenuse arendamiseks 50 000 euro suurust stardirahastust koos valdkonnaspetsiifilise mentorlusega.

ESA BIC Eesti juhtpartner on Tartu Teaduspark, kes pakub koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol inkubatsiooniteenust Tallinnas ja Tartus.

ESA BIC Eesti konsortsium koosneb kaheksast partnerist: Tartu Teaduspark, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tartu linn, Tallinna linn, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Observatoorium ja Kredex.

Täpsem informatsioon koos vajalike dokumentidega on leitav https://www.esabic.ee/