Läti puidu- ja toiduettevõtjad osalevad Tartu Maamessil 19-21.aprillil

Eesti ja Läti kaubandus-tööstuskodade ning Tartu Teaduspark SA ühisprojekt piiriäärse ettevõtluse arendamiseks Delbi2 toob Läti puidu- ja toiduettevõtjad osalema Tartu Maamessile. Delbi2 messistendis /A-18/ on esindatud väike- ja keskmise suurusega puiduettevõtted – SS Buve tegeleb erinevas suuruses palkmajade tootmisega, Oakland disainib ja toodab puidust mänguasju ning Duck Woodworks toodab võimlemiseks puidust tasakaalulauda Joe. 20.aprillil toimuval kontaktpäeval pakuvad ja tutvustavad oma tooteid ca.20 erinevat toiduettevõtet Lätist.  Kontaktpäevale saab registreeruda Eesti Kaubandus-tööstuskoja kodulehel või projekti kodulehel www.delbi.eu

Toiduettevõtjatele suunatud kontaktpäeval osalevad järgmisel ettevõtted, kellega on võimalik potentsiaalsetel koostööpartneritel kohtudes eelenevalt registreerides:

Eelregistreerimine on vajalik! 

Projekt Delbi2 partneriteks on Läti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Tartu esindus, Tartu Teaduspark ja Eesti Kaubanduskoda Lätis. Projekt sai INTERREG Estlat programmi heakskiidul rahastuse 380.000 eur ulatuses, mis suunatakse järgneval kahel aastal ettevõtjate koolitus– ja ühistegevuse organiseerimisele. Projektiga on oodatud ühinema kõik väike- ja keskmise suurusega ettevõtted Eesti ja Läti piiriäärsetes maakondades.

Ettevõtlusprojekti Delbi 2 üheks eesmärgiks on läbi ühisürituste tõsta ettevõtjate teadlikkust naaberturule laienemise võimalustest ja aidata kaasa efektiivse ettevõtluskeskkonna loomisele. Koostöö korraldamiseks ja uute kontaktide loomiseks külastatakse maakondlikke ettevõtluspäevi, messe ja tehakse ärivisiite. Igal aastal korraldatakse mahukaid mitmepäevaseid koolitustsükleid, milles on põhirõhk suunatud ettevõtjate ekspordi, tootearenduse ja turundusoskuste arendamisele. Kolme aasta jooksul korraldatavatest üritustest olulisim on sügisel toimuv Eesti-Läti ettevõtluskonverents “Estlat Forum”.

Lisainfo: www.delbi.eu

Hele Lõhmus, Delbi2 projekti turundusjuht, telefoninumber + 371 2 9464 012