Mänguarendajate ärilaager Rootsis

12.-14. oktoobrini viib Tartu Teaduspark 12 kohalikku mänguarendajat Visbysse, mis asub Gotlandi saarel Rootsis. Kohapeal liituvad nad osalejatega Rootsist, Soomes ja Lätist. Kahe aasta jooksul on Game Camp projekti raames toetatud arvukalt mänguarenduse huvilisi uute piiriüleste meeskondade leidmisel ja ühiste äride käimalükkamisel. Oktoobri nädalavahetusel osalevad enam kui 10 piiriülest meeskonda, et näidata enda loodud mängu hetkeseisu, täpsustada äriplaani ja täiendada investorite leidmisele suunatud ettevõtte lühitutvustust.

„Alates 2017. aasta kevadest oleme korraldanud 3 rahvusvahelist arendusnädalavahetust ja selle tulemusena on käima lükatud üle kümne tugeva meeskonna. Peale Visby laagrit pakume osalejatele mentorprogrammi ja loodame järgmisel aastal näha juba esimesi edulugusid turule jõudnud mängude näol,” täiendas Henri Hanson, Tartu Teaduspargi projektijuht.

Tugevaimad meeskonnad saavad võimaluse kohtuda 2019. aasta märtsis potentsiaalsete investoritega maailma suurimal mänguarendajate kokkusaamisel Game Developers Conference 2019 (GDC). Iga-aastaselt San Franciscos toimuval üritusel on kohal kõik olulisemad valdkonna ettevõtted, arvukalt investoreid ja suurel hulgal mänguhuvilisi. Kohapeal on võimalus proovida uuemaid mänge, luua kasulikke koostöökontakte ja kohtuda tipp-mänguloojatega.

Game Camps projekti raames toetatakse ettevõtlust mänguarenduse valdkonnas, suurendades  koostöövõimalusi ja soodustades piiriüleste ühisettevõtete loomist. Eesmärgiks on korraldada 4 rahvusvahelist mänguäri arenduslaagrit ja pakkuda ürituse käigus loodud parimatele rahvusvahelistele meeskondadele mentorprogrammi, et kiirendada nende koostöös valminud mängude turule jõudmist. 2017. aastal toimusid kaks häkatoni (Tallinnas ja Riias) ja 2018 aastal üks häkaton Kotkas. Projekti partnerid on Soomest, Rootsist, Eestist ja Lätist.

Game Camps projekti läbiviimist toetab EL INTERREG Kesk-Läänemere programm –  http://centralbaltic.eu.

Kontaktisikuks Tartu Teaduspargis on:
Henri Hanson, henri@teaduspark.ee,
mob. +372 53097706

Projekti koduleht: http://gamecamps.info

Visby arenduslaager toimub Gotlandi saarel 12-14.10.18: https://game-camp-visby-2018.b2match.io