Miljon põhjust liituda maailma suurima satelliitnavigatsiooni rakenduste ideekonkursiga ESNC

Maailma suurim ja ainulaadseim Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteemi rakenduste ideekonkurss (ESNC), mille auhinnafond on üle 1 miljoni euro, ootab taas eestlaste lennukaid äriideid. Ideekonkurssi Eesti eestvedajateks on Tartu Teaduspark ja Tallinna Teaduspark Tehnopol, kes juba kolmandat korda panevad  Eesti võitjale välja rahalise auhinna – 5000.- eurot, toote või teenuse arendamiseks ja turu testimiseks.

„Satelliitnavigatsioonisüsteem on hädavajalik täpse ja usaldusväärse positsioneerimise jaoks, oma teenuse kvaliteedi tagamiseks ettevõtetel nagu näiteks Taxify, Waze, Milrem Robotics, Google Maps. Positsioneerimisteenust kasutavad veel rakendused, nagu asjade internet ja seadmetevaheline side, mehitamata (õhu)sõidukid, nutilinnad jne.“ kommenteeris ESNC Eesti regiooni eestvedaja Andrus Kurvits Tartu Teaduspargist.  „Enamus igapäevaseid väljakutseid on lahendatavad satelliitide poolt kogutavate andmete rakendamisel – täpsus, tööjõukulude vähendamine on vaid mõned eelised.” lisas Kurvits.

“Taxify jaoks on navigatsioon võtmetähtsusega nii mobiiliäpis, kus kaart on visuaalselt kõige silmatorkavam osa, kui ka inimestele nähtamatus osas meie tarkvarast, kus toimub suurem osa tööst koordinaatidega. Optimaalseima teekonna valik võimaldab meil pakkuda paremat, kiiremat ja ka odavamat teenust,” ütles Taxify arendusmeeskonna juht Rain Johanson.

Igal aastal on olnud ESNC konkurss võimaluseks üle 400 äriideele. Aastate jooksul on auhinna saanud üle 307 võitja, mis on ainult väike osa 11 500 osaleja esitatud üle 4000 uuenduslikust ideest, kes on osanud satelliitnavigatsiooni võimalused oma äri kasuks tööle panna. Eelmise aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubatsioonikeskused Tallinnas ja Tartus avavad Eesti ideekonkurssi võitjatele võimaluse jätkata oma äriidee arendamist selleks spetsiaalselt mõeldud inkubatsiooniprogrammis. Sealt edasi on ettevõtetel võimalik pääseda ESNC poolt käivitatud kolm aastat kestvasse kiirendiprogrammi E-GNSS Accelerator, mis on ettevõtjatele ja idufirmadele ainulaadne võimalus arendada oma äriidee väga suureks. Kokku on võistluse auhinnafond üle 1 miljoni euro.

Euroopa suurimate kosmoseandmete kommertskasutuse innovatsioonikonkursside ESNC ja Copernicus Masters pidulik auhinnatseremoonia “Space Oscars” toimub selle aasta detsembris Marseilles, Prantsusmaal. Suurejooneiline sündmus toob kokku maailma kosmoseettevõtluse, -poliitika ja -teaduse eliidi. Ürituse näol on tegemist ainulaadse võimalusega esitleda oma uuenduslike kosmoseandmete kasutamise viise valdkonna ekspertidele.

Kõik ettevõtted, teadusasutused ja tudengitiimid on oodatud esitama oma innovaatilisi äriideid satelliitnavigatsioonisüsteemi võimaluste nutikaks rakendamiseks maapeal. Selleks on vaja enne 31. juulit 2018 täita lihtne vorm ESNC kodulehel (http://www.esnc.eu).