Satelliitnavigatsiooni rakenduste ideekonkursi ESNC ideede esitamise tähtaega on 6. august

Maailma suurima satelliitnavigatsioonisüsteemi rakenduste ideekonkurss European Satellite Navigation Competition (ESNC), uus tähtaeg on 6. august 9:00. Konkursi auhinnafond on üle miljoni euro ja lisaks rahalistele auhindadele ootab Eesti võitjat reis auhinnagalale Marseille’, Prantsusmaal, kohtumised kosmosevaldkonna eliidiga ja uusi võimalusi oma idee edasi arendamiseks. 

Rahvusvahelised korraldajad tegid otsuse pikendada tähtaega, tulles vastu osalejate tungivale soovile lõpetada või täiendada oma ideid. Samas julgustavad nad ka uusi osalejaid liituma, kuna häid ideid ei kunagi liiga palju ning vormi lihtsus võimaldab selle täita kiiresti. Liituda saab European Satellite Navigation Competition kodulehel.

Uurisime eelmise aasta võitja Jana Šubitidze käest tema, milline oli teekond ESNC võistlusele:

“Ma sain võistlusest teada ESTCube võrgustiku kaudu ja asusin kohe ESNC kohta lähemalt uurima. Ausalt öeldes paistis esialgu kõik väga keeruline, aga ma võtsin end kokku, et oma idee kirja panna. Kuna mul oli üks konkreetne mõte, mida võiks teha siis otsustasin sellel võistlusel end proovile panna.

Idee kirjutamisel oli palju nõudeid, millele pidin tähelepanu pöörama, aga korraldaja poolt oli kõik ilusti lahti kirjutatud. Kopeerisin kõik lahtrid omale eraldi faili ja proovisin esialgu idee kirja panna ja siis järk järgult teised lahtrid täita. Õnneks pikendati võistluse tähtaega (vist oli nädal aega) ning selle ajal jooksul jõudsin oma ideed veel täiustada ning saatsin selle võistlusele ära.

Soovitan kõigile, kes sel aastal kandideerivad, kindlasti oma idee kirja panna sest kaotada pole midagi.”

Euroopa Satelliitnavigatsiooni võistluse Eesti võitja Jana Šubitidze arendab mobiilirakendust, mille eesmärk on lihtsustada ja kiirendada kohaliku omavalitsuse (KOV) ja kodaniku vahelist suhtlust. Rakenduse idee seisneb selles et kui kodanik märkab probleemi, millest ta soovib KOV-i teavitada siis ta saab teha seda mobiilirakenduse abil koheselt.

„Enamik inimesi kannab endaga kaasas nutitelefoni, millega saab ümbrust pildistada ja iga pildi külge jääb ka pildistamise asukoht ehk GNSS koordinaadid. Lisades lühikirjelduse ja saates selle koos pildiga KOV-ile sõnumina jõuab probleem andmebaasi. Andmebaasist saab KOV info kätte ja saab vastavalt tegutseda,“ võttis võitja kokku oma idee olemuse.

Šubitidze sõnul tuli võit talle suure üllatusena. Auhinnaks saadud 6000 eurot kasutab võitja oma idee edasiarendamiseks, et tulevikus inimesed rakendust kasutada saaksid.

Veel kuni esmaspäeva hommikul 09:00 (CET) saab ESNC andmebaasi sisestada oma satelliitnavigatsiooni ideid ja nagu Jana ütles “kaotada ei ole midagi!”. Edukat kandideerimist

Ideekonkurssi Eesti eestvedajateks on Tartu Teaduspark ja Tallinna Teaduspark Tehnopol, kes juba kolmandat korda panevad  Eesti võitjale välja rahalise auhinna, 5000 eurot, toote või teenuse arendamiseks ja turu testimiseks. Samuti on võitjal võimalus jätkata oma idee arendamist Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatoris – ESA BIC Estonia.

Miljoni euro suuruse auhinnafondiga võistlus ootab eestlaste lennukaid äriideid – www.esnc.eu