Seedcampi juhtivpartner, Synctuitioni kaasasutaja ja palju teisi – sTARTUp Day avalikustas programmi

Augusti lõpus Tartus toimuv ärifestival sTARTUp Day avalikustas tänavuse hübriidürituse programmi, tuues kahe festivalipäeva ja ühe kõrvalürituste päeva jooksul lavale üle saja esineja. ERMist ja selle ümbrusest saab 25.–27. augustil kõikide startup-meelsete inimeste kohtumispaik, kus neljal laval jagavad kogemusi maailmatasemel esinejad, toimub mitukümmend praktilist seminari, liftikõnede võistlus ja palju kõrvalüritusi.

„Festivali programm pakub kõigile huvilistele uusi vaatenurki, tuliseid arutelusid ja inspireerivaid edulugusid,” rääkis sTARTUp Day programmijuht Triin Kask. Investorpäeval, 25. augustil astub üles Reshma Sohoni, kes on Euroopa ühe juhtiva riskikapitalifondi Seedcamp asutaja ja juhtivpartner. Seedcamp on teinud pea 400 investeeringut, sealhulgas ka Eesti ettevõtetesse nagu Wise, GrabCAD ja Teleport.

Oma teekonnast nullist multimiljonilise iduettevõtteni tuleb rääkima Paxfuli üks kaasasutaja ja tootejuht Artur Schaback. Paxful muudab krüptovaluutade ostmise, müümise ja vahendamise ligipääsetavaks kõigile ning teeb praegu rekordilisi tulemusi, prognoosides kasvu kõikidel turgudel.

Festivali esimesel põhiprogrammi päeval, 26. augustil jagab oma kogemust rahvusvahelistes tehnoloogiaettevõtetes, nagu Microsoft ja IBM, Melissa Sassi, kes on IBM Hyper Protect Accelerator’i juht. Tema kirg on panustada alustavate idufirmade arengusse, aga ka edendada noorte digi- ja programmeerimisoskusi, mille ellu viimiseks asutas Melissa vabatahtlike kogukonna MentorNations. Festivali viimane päev toob lavale mediteerimisrakenduse Synctuitioni kaasasutaja Allan Eesmaa, kelle suurim soov on näidata inimestele, et nutikate nippide ja tehnoloogia abil on võimalik tunda end vaimselt hästi.

Ärifestival sTARTUp Day toimub sel aastal hübriidürituse vormis ehk osaleda saab nii Tartus kohapeal kui ka virtuaalselt. Peakorraldaja Marili Vihmanni sõnul on sTARTUp Day jaoks ülimalt oluline tagada osalejatele meeldejääv ja turvaline festivalielamus. „Teeme ürituse raames lähedast koostööd Terviseametiga ning kaalume nii kiirtestide kui ka Tartu Ülikoolis välja arendatud koroonaviiruse nakkust tõkestavate ninaspreide ja Tartu Teaduspargis välja töötatud kaelaskantavate õhupuhastite (Respiray) kasutamist. Esmakordselt laieneme üritusega ka välialadele. Loodame näidata head eeskuju suurürituste korraldamisel ja julgustada inimesi neist osa võtma.”

Festivali korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank. Piletite hinnad tõusevad 6. mail!

Programm: https://www.startupday.ee/program
Piletid: https://www.startupday.ee/tickets
Facebook: https://www.facebook.com/startupdayfest