sTARTUp Day kutsub iduettevõtteid osalema üle 350 000 eurose auhinnafondiga konkursil

Kuuendat korda toimuv sTARTUp Day ärifestival ootab iduettevõtteid osalema konkursil, mille finalistid võistlevad enam kui 350 000 euro suuruse auhinnafondi nimel. Kandideerimise tähtaeg on 2. jaanuar 2022.

Konkursile oodatakse osalema varajase faasi iduettevõtteid Eestist ja teistest riikidest, kel on  toimiv toode või teenus, tugev meeskond ning kes on valmis investeeringuid kaasama. Parimad 40 iduettevõtet saavad oma ettevõtet tutvustada sTARTUp Day laval festivali enam kui 3000 külalisele.

Konkurssi toetava äriinglite võrgustiku EstBAN tegevjuhi Anu Oksa sõnul näevad nad, et iduettevõtted on koroonajärgse majandusolukorraga kohanenud. “Uusi ideid jõuab meieni järjest rohkem ning eelkõige vajatakse edasi liikumiseks strateegilist nõu ja finantseeringut. EstBANi roll on teha põhjalik analüüs ning leida parim investeerimisvõimalus investorite jaoks,” selgitab ta. “Peamised kriteeriumid, mida silmas peame, on müügitulemused ning turu ja toote sobivus. Oluline on ka skaleeritavus ehk kas toimivat lahendust saab müüa ülemaailmselt, samuti hindame, kui idufirmadel on mitmekülgne ja rahvusvaheline meeskond. Just selline silmapaistva iduettevõte valem paneb ingelinvestorite silmad särama,” lisab ta. EstBAN paneb parimale meeskonnale välja kuni 200 000 eurose sündikaatinvesteeringu.

Lisaks paneb kuni 100 000 eurose sündikaatinvesteeringu välja .Cocoon Ventures. “Meie peamine eesmärk on toetada iduettevõtte juhte, kelles me näeme huvi enesearengu vastu. Nii on üks osa meie investeeringust rahaline ja teine osa on liitumine aastase enesearengu- ja mentorlusprogrammiga .Cocoon,” ütles .Cocoon Venturesi investor ja juhtivpartner  Aleksander Tõnnisson. Lisaks kuuluvad auhinnafondi 10 000 eurone rahaline preemia Swedbankilt ja paljud teised auhinnad konkursi toetajatelt.

2021 aastal registreerus konkursile rekordiliselt 330 iduettevõtet, peavõidu noppis Leedu liitreaalsuse ettevõte VSight. Aastate jooksul on konkursil osalenud hulk tänaseks edu saavutanud ettevõtteid, nagu Fractory, Jeff App, Stebby jt.

Konkursil osalemiseks tuleb täita avaldus hiljemalt 2. jaanuaril 2022 festivali kodulehel.

sTARTUp Day on Tartus 26.-28. jaanuaril 2022 toimuv ärifestival, mille kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank.

Estonian Business Angels Network (EstBAN) on varajase faasi investoreid ehk äriingleid ühendav organisatsioon Eestis. EstBANi sündikaatide kaudu on seni investeeritud ligi 2,7 miljonit eurot iduettevõtetesse, nagu VSight, Jeff App, Fractory, TranslateWise, ATOM Mobility, Adact jt. 

.Cocoon Ventures on 2020. aastal .Contriber Venturesist välja kasvanud investeerimissündikaat, mis investeerib iduettevõtetesse, mille juhid on huvitatud ennekõike enesearengust.

Lisainfo:
Hanna Liis Remmelg
sTARTUp Day Pitching projektijuht
+372 5621 1627
hannaliis.remmelg@startupday.ee