Tartu teaduspargi edukas mängude inkubaator avas uue rahvusvahelise programmi

Tartu Teaduspark on juba kolm aastat erinevate programmide raames kohalikke mänguarendajaid  toetanud. Eelmisel aastal väga edukalt avaldatud arvutimäng „Death and Taxes” on alguse saanud ja kasvanud Tartu Teaduspargi inkubatsiooni programmi toel. Inkubaatori vilistlaste seas on ka eestikeelse sisuga hariduslike mängude platvormi arendav ALPA Kids, kes kasvas 2020. aastal 400% ja hiljuti turule jõudnud Futuclass, kelle loodud mäng õpetab virtuaalreaalsuses põhikooli keemiat.

Uue mänguarendusega seotud ettevõtetele suunatud arendusprogrammi eesmärk on toetada neid rahvusvahelisele turule jõudmisel. Koostöös Baltic Explorers projekti partneritega Soomest, Rootsist ja Lätist ning kohalike valdkondlike ekspertidega valmistatakse tiimid ette Ameerika ja Aasia  turgudele sisenemiseks. Osalejaks on oodatud tiimid, kes on kas hiljuti välja andnud või lähikuudel avaldamas uut mängu. „BE BIG” programmi raames toimuvad erinevad koolitused ja mentorkohtumised. Tugevamad tiimid saavad osaleda ühisdelegatsioonides rahvusvahelistel messidel.

„Mänguarendajatele ei ole Eestis hetkel kahjuks väga palju sobivaid tugiteenuseid, seega on igasugune abi väga oodatud. Kui eelmise aasta viimases kvartalis kutsusime koos Tartu Loomemajanduskeskusega inkubatsiooniprogrammi päris algusjärgus olevaid meeskondi, siis sel korral on rõhk juba tegutsevatel ettevõtetel,” täpsustas Tartu Teaduspargi äriinkubaatori juht Hanna-Liis Remmelg.

Osalejad kohtuvad esimest korda 25.-28. märtsil toimuval ühisel arendusnädalavahetusel, mis toimub Covid19 tõttu online-formaadis. „BE BIG” programmi saab kandideerida kuni 20. veebruarini: GOOGLE DOCS link.  Rohkem informatsiooni inkubatsiooniprogrammide kohta on leitav Tartu Teaduspargi kodulehel.

BE BIG programm viiakse läbi Baltic Explorers projekti toel. Projekti eesmärgiks on toetada mängutööstuse arengut Kesk-Läänemere regioonis, selle läbiviimist rahastab EL INTERREG Kesk-Läänemere programm.

Täiendav info:
Inkubaatori juht Tartu Teaduspargis: Hanna Liis Remmelg
hanna-liis.remmelg@teaduspark.ee, tel. +372 5621 1627

Baltic Explorers projektijuht Tartu Teaduspargis: Henri Hanson
henri.hanson@teaduspark.ee, tel. +372 5309 7706

Baltic Explorers projekti koduleht: https://balticexplorers.eu
Interreg Kesk-Läänemere programmi koduleht: www.centralbaltic.eu