5.-9. oktoobrini toimus üle Eesti juba iga sügiseseks traditsiooniks saanud Ettevõtlusnädal. Selleaastane Tartu ettevõtlusnädal kandis pealkirja “Ellujäämise kunstid ettevõtluses”. Ajastule sobivale pealkirjale lisaks toimusid ka üritused lisaks füüsilistele asukohtades ka veebis. Tartu Teaduspark korraldas oma kolmes asukohas, Ränilinna kontori- ja laborihoonetes, SPARK Demo keskuses ja TÜ Delta ettevõtlusmaja S2B coworking space’, kokku 11 üritust, millel osales enam 350 inimest.
Esmaspäeval toimus Interreg 30 raames toimus piiriülese koostöö teemaline paneeldiskussioon, et tuua esile kitsaskohti ja võimalikke lahendusi. Käesoleva aasta teine arendajatele kogukonnale suunatud Mobile Monday andis praktilise ja detailse ülevaate suurandmete töötlemise võimalustest ja võimekusest ning kuidas seda äriliselt kõige kasulikumalt rakendada.
Teisipäeval toimus Tartu Ülikooli Delta keskuse esimesel korrusel asuvad S2B Work Space avatud kontoris esimene avalik üritus, millega sai taas hoo sisse Open Coffee Club Tartu. Avatud kohvihommiku on suunatud iduettevõtjatele ja vabakutselistele, et vabas õhkkonnas tutvuda ja kogemusi vahetada. Igal kohtumisel on oma teema, sel korral oli kohal haridus- ja mängutehnoloogia ettevõtted Alpa Kids ja Futuclass, kes tutvustasid ja lasid proovida oma loodud rakendusi. Sama päeva õhtul SPARK Demo keskuses Ideede Teisipäeval jagasid ettevõtete juhid Kelly Lilles ja Kristen Tamm oma lugu ideest teostuseni. Lähemalt jagasid nad koosloome ja disainmõtlemisest, publiku küsimuste abil said lahatud ka erinevad müügi- ja turundusstrateegiad.
Kolmapäev oli pühendatud nutikale ettevõtlusele. Tartu Teaduspargi Ränilinna kompleksis toimunud hommikukohvil jagasid kogenud ettevõtjad nippe, kuidas järjepidevalt kasvada ja areneda ning milliseid müügistrateegiad sobivad teadusmahukate toodete ning teenuste müümiseks. Samal ajal jagasid eksperdid Hiinas ja Baltikumist ning Skandinaaviast, kuidas oma tooteid Aasia turul positsioneerida preemium toodetena ja kuidas üldse koroonajärgses keskkonnas ärisuhteid luua. Veel rääkisid spetsialistid Eesti Teadusagentuurist, EASist ja Tartu Ülikoolist, kuidas rahastada teadusarendusprojekte
Juba teist korda Ettevõtlusnädala raames leidis Tartus aset teadusmahuka ettevõtluse demopäev. Science to business ehk teadusest ärisse egiidi all esitlesid laval oma kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid Tartu Ülikooli hargettevõtted ja Tartu Teaduspargi S2B Launchpadi inkubandid. Liftikõnesid hindas auväärt žürii koosseisus Tartu abilinnapea Raimond Tamm, Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits, ESTCube tegevjuht Hans Teras, Tartu Ülikooli prorektor Erik Puura ja ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht Kristel Reim. Parima esitluse tegi UpCatalyst, kes toodab süsinikust innovaatilisi materjale.
Kolmas Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) Eesti äriinkubaatori demopäev tõi kokku suure osa Eesti kosmosekogukonnast. Ühtlasi tähistati viie aasta täitumist Eesti liitumisest Euroopa Kosmoseagentuuriga. Eesti kosmosestrateegid Paul Liias ja Madis Võõras võtsid kokku Eesti edulood ja tulevikuvisiooni, Euroopa vaate andis Dr A.J. Sephton ESA innovatsiooni osakonnast. Kõik kolm tõid esile Eesti suurt potentsiaali olla teadusmahuka ettevõtluse liider, selle kasuks räägivad juba ellu viidud projektid ja Eesti ettevõtete lepingud kosmoseagentuuriga. Kosmose andmetes ja tehnoloogiates peitub suur võimalus Eesti ettevõtetele ja tervele Eestile. Selle tõestuseks on ka kõik 15 ettevõtete ESA BIC Estonia äriinkubaatoris.
Kosmosekogukond jätkas arutelusid ESTCube toetuseks korraldatud vastuvõtul. Paneeldiskussioonis Eesti kosmoseteaduste ja – ettevõtluse üle said sõna Dr Taavi Raadik (TalTech), professor Mart Noorma (Milrem), Dr Mihkel Pajusalu (TÜ Tartu Observatoorium) ja Martin Jüssi (CGI). Päeva lõpetas ESTCube 2 toetuseks korraldutud oksjon, kus läksid müüki nii ESTCube 2 tehtud esimene pilt kui ka võimalus veeta päev koos tiimiga satelliidi juhtimiskeskuses.