Tartu Teaduspark viis Eesti mänguarendajad maailma suurimale mänguloojate konverentsile

PRESSITEADE 22.03.2019

18-22 märtsil toimus San Franciscos maailma suurim mänguarendajate konverents GDC 2019. Kohal oli ka Tartu Teaduspark koos projektipartneritega Lätist, Soomes ja Rootsist. Eestist osaleb ühisdelegatsioonis neli ettevõtet: Futuruum VR OÜ, NoSoySauce Games OÜ, Blind Fox Studio OÜ ja Placeholder Gameworks OÜ. GameCamps programmi edukalt läbinud 24 ettevõtet on üritusel väljas ühisstendiga.

Iga-aastaselt San Franciscos toimuv üritus toob kokku kõik olulisemad valdkonna ettevõtted, investorid ja mänguhuvilised. Kohapeal on võimalus proovida uusimaid mänge, luua kasulikke koostöökontakte ja kohtuda tipp-mänguloojatega. Üritusel osaleb enam kui 28 000 mänguarendajat, et vahetada kogemusi, tutvuda uute tehnoloogiliste võimalustega ja proovida erinevaid mänge. GDC Expo messialal on võimalik näha innovaatilisi platvorme ja seadmeid ka suurtelt tegijatelt: Amazon, Google, Intel, Oculus, Sony jpt.

Game Camps projekti juhtpartner Teemu Saarelainen (Cursor Oy): „Valmistusime väga põhjalikult ühisreisiks ja lisaks messil osalemisele organiseerisime tugevamatele ettevõtetele ka kohtumisi mängude kirjastajate ja investoritega, et kiirendada nende tegemisi.”

„Kahe aasta jooksul Eestis ja Lätis läbiviidud Game Camps arendusnädalavahetused on olnud heaks platvormiks entusiastide kogemuste vahetamisel ning meeskondade loomisel. GDC 2019 on parim koht enda töö näitamiseks ja teiste arendajatega võrdlemiseks,” täiendas Henri Hanson, Tartu Teaduspargi projektijuht. Kuigi mängud on enamasti meelelahutuslikud, siis väga otsitakse ka haridusliku suunaga mängulisi rakendusi. Eestis arendatav FutuClass on hariduslik virtuaalreaalsusmäng lõbusate teaduskatsete jaoks. Juhtpulte kasutades saab õpilane virtuaalmaailmas põnevaid teaduseksperimente teha ja õppida läbi tegemisprotsessi. Esialgu on fookuses füüsika, keemia ja matemaatika.

Game Camps projekti raames toetatakse mänguarenduse valdkonnas alustavaid ettevõtteid. Projekti raames korraldati 2017-2018 aastal neli rahvusvahelist häkatoni Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis. Häkatonidele järgnenud mentorprogramm toetab loodud ettevõtteid mängude arendamisel. Projekti läbiviimist toetab EL INTERREG Kesk-Läänemere programm.

Projekti koduleht: http://gamecamps.info
Interreg Kesk-Läänemere programmi koduleht: http://centralbaltic.eu
Mänguarendajate konverentsi koduleht GDC2019: https://www.gdconf.com

Kontaktisikuks Tartu Teaduspargis on Henri Hanson, henri@teaduspark.ee, tel. +372 53097706