Avatud ainulaadne inkubatsioon mängu- ja filmitööstuse ettevõtetele

Täna, 23. septembri pärastlõunal esitlevad Tartu Teaduspark ja Tartu Loomemajanduskeskus sTARTUp Gaming konverentsil ainulaadset inkubatsiooniprogrammi, mis toetab mängu- ja filmitööstuse ettevõtteid. Ootame tiime, kellel on ambitsiooni sektorite üleselt uusi tooteid ja teenuseid arendada.

Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits: „Oleme juba 2017. aastast tegelenud mänguloojate toetamisega, sest näeme selles kiiresti kasvavas sektoris suuri võimalusi. Viimase kahe aasta jooksul on meiega koostöös tuule tiibadesse saanud näiteks arvutimängu Death and Taxes loojad ja Alpa Kids platvormi arendajad. Põnevaid uudiseid lisandub lähiajal veelgi.”

Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu Filmifondi juht Kristiina Reidolv: “Innovatsioon toimub täna mängu- ja filmitööstuse ühinemises – ühelt poolt on videomängud muutunud audiovisuaalseteks kunstiteosteks, mis nõuavad üha enam filmivaldkonna erioskusi nagu storytelling, muusika või 3D skulptuur, teisalt on võimalik uut tüüpi filme käsitleda kui interaktiivseid videomänge, mille kulgu on vaatajal valikuid tehes võimalik mõjutada. Võib öelda, et tegu on  hübriidprojektidega, mis kaasavad elemente mõlemast meediumist. Kuivõrd Tartu Loomemajanduskeskuse eesmärgiks on filmitööstuse arendamine, siis soovimegi ühisinkubatsioonis Tartu Teaduspargiga tuua kokku nii mänguarendajaid kui filmitegijaid.”

Programmi valitud stuudiod valmistatakse ette 2021. aastal alustavasse Baltic Explorers ekspordikiirendisse. Inkubaator pakub osalejatele koolitusprogrammi, osalemisvõimaluse rahvusvahelistel üritustel, ligipääsu mentorvõrgustikule ja võtmementori, kes aitab plaane seada ning nende täitmist jälgida. Inkubaatorisse valitud meeskonnad kohtuvad esimest korda ühisel arenduspäeval ning programm lõpeb osalemisega ärifestivalil sTARTUp Day, 27.-29. jaanuaril 2021. Tugevamad meeskonnad pääsevad 2021. aasta suvel San Franciscos toimuvale Game Developers konverentsile.

Kandideerima ootame kuni 5 aasta vanuseid ettevõtteid, kes on hiljuti avaldanud või toovad lähitulevikus turule uue mängu või interaktiivse filmi. Programmi on teretulnud ka mänguettevõtetele tugiteenuste pakkujad, sh. programmeerimine, mänguosade loomine jmt.

Inkubaator ja kiirendiprogramm viiakse läbi Baltic Explorers projekti toel. Projekti eesmärgiks on toetada mängutööstuse arengut Kesk-Läänemere regioonis, selle läbiviimist rahastab EL INTERREG Kesk-Läänemere programm.

Osale sTARTUp Gaming konverentsil: https://www.startuptalks.ee

Kandideeri inkubaatorisse siin: https://teaduspark.ee/inkubatsioon/gaming-film-incubation/

Täiendav info:

Inkubaatori projektijuht Tartu Teaduspargis: Hanna Liis Remmelg, hanna-liis.remmelg@teaduspark.ee, tel +372 5621 1627

Tartu Loomemajanduskeskuse kontakt: Kristiina Reidolv, kristiina@lmk.ee, tel +372  55 25258

Baltic Explorers projektijuht Tartu Teaduspargis: Henri Hanson, henri@teaduspark.ee, tel +372 5309 7706

Baltic Explorers projekti koduleht: https://teaduspark.ee/en/projektid/baltic-explorers-2
Interreg Kesk-Läänemere programmi koduleht: www.centralbaltic.eu