Sparkup Tartu Teaduspark sõlmis vastastikuse mõistmise memorandumi Lõuna-Korea Gangwon Tehnopargiga

Täna külastas Tartut Lõuna-Korea Gangwoni Tehnopark ja mõnikümmend ettevõtjat, et arutada koostöövõimalusi, kuna Tartus asub Eesti biotehnoloogia valdkonna kese ja meil on väga häid näiteid teadlaste ja ettevõtluse koostööst.

Visiidi käigus allkirjastasime Gangwoni Tehnopargiga, keda esindas president Jang-Hyun Hur vastastikuse mõistmise memorandumi, et avada uksi pikaajaliseks teaduspõhiseks koostööks ja tugevdada kahe riigi koostööd tervisetehnoloogia sektoris. Teiste seas said enda tegemisi tutvustada meie ärilinnakus asetsevad tervise- ja biotehnoloogia ettevõtted Solis BioDyneBioCC ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus.

 

“Tervise- ja biotehnoloogia on meie üks viiest fookusvaldkonnast ning asutajatega oleme kokku leppinud, et selle valdkonna iduettevõtteid aitab kiirendada Tartu Teaduspark. Meie juures on ettevõtteid, kes juba on Lõuna-Korea turul või on selle üheks ärisuunaks võtnud. Täna sõlmitud koostöölepe aitab nii tulevastel idu- või kasvuettevõtetel uuele turule sisenemist ja laienemist tõhusamaks muuta. Teisalt saame koos Tartu linnaga olla Lõuna-Korea ettevõtetele peamiseks ligipääsuks Eesti tervisetehnoloogia sektorile. Selline rahvusvaheline koostöö toetab ka Health Founders Estonia visiooni elluviimist”, sõnab Sparkup Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits.

“Gangwon provints on suunatud digitervise iduettevõtetele ning seetõttu ka leebemate regulatsioonidega, seega Eestil on palju õppida, kuidas regulatsioone ettevõtjasõbralikumaks teha”.

Suur tänu Tartu linn, et kauged külalised Eesti lipu päeval Tartusse tõite!